Симптоми та ознаки аутизму

Порушення соціальної взаємодії і взаємовідносин.

 • Значні проблеми в розвитку навичок невербального спілкування, наприклад, нездатність адекватно використати погляд глаза-в-глаза, виразу обличчя, поз і жестів тіла.
 • Невміння розвинути дружні стосунки з дітьми такого ж віку.
 • Недолік інтересу розділити задоволення, захоплення або досягнення з іншими.
 • Недолік співпереживання. Людям з аутизмом, важко зрозуміти почуття інших людей, наприклад, біль або смуток. Рідко шукають або використовують підтримку інших людей.

Вербальне і невербальне спілкування.

 • Дитина набагато пізніше вчиться або взагалі не може навчитися говорити.
 • Їм важко почати розмову, а також важко продовжувати розмову, після того, як він вже почався.
 • Стереотипне і повторюване використання мови. Люди з аутизмом, дуже часто знову і знову повторюють одну і ту ж раніше почуту фразу(эхолахия).
 • Їм важко зрозуміти свого співрозмовника. Можливо, не розуміння оберненої мови. Можуть сприймати сказане буквально, тобто не розуміти гумор і деякі мовні звороти.

Обмежені типи поведінки, інтереси, що повторюються або стереотипні, у видах діяльності і іграх.

 • Незвичайна концентрація уваги на частинах. Маленькі діти з аутизмом, часто фокусують увагу не на цілій іграшці, а на її деталях, наприклад, їх цікавлять колеса на машині, замість того, щоб грати з цілою іграшкою.
 • Захопленість певними темами. Наприклад, діти старше і дорослі, можуть розважатися за допомогою відео ігор, ігор з картами або номерними знаками на автомобілі.
 • Необхідність в одноманітності і певному режимі. Наприклад, дитина з аутизмом, може завжди є хліб перед тим, як з’їсти салат, може наполягати, щоб щодня його везли в школу по одному і тому ж маршруту.
 • Стереотипні механічні рухи, що повторюються.

Симптоми аутизму в дитинстві
Симптоми аутизму зазвичай першими помічають батьки або ті, хто дивиться за дитиною, перші три роки. Батьки часто починають турбуватися, коли їх дитина не любить, щоб його обіймали; не зацікавлений в певних іграх, наприклад, гра в ку-ку, не починає говорити. Іноді дитина починає говорити, як і усі інші діти, а потім втрачає набуті мовні навички. Часто здається, що дитина той, що страждає аутизмом не чує, а іноді може здаватися, що він чує видалені фонові звуки, наприклад, гудок потягу.
При ранньому і інтенсивному лікуванні більшість дітей покращують свої здібності стосунків з оточенням, спілкуванні і у міру дорослішання можуть обійти себе. На противагу поширеному міфу про дітей з аутизмом, дуже небагато з них живуть в повній ізоляції або “живуть у своєму власному світі”.
Аутизму в підлітковому віці
У підлітковому віці поведінка часто міняється. Більшість дітей придбавають нові навички, але все ще запізнюються в умінні спілкуватися і розуміти оточення. Статеве дозрівання може стати особливо важким для підлітків з аутизмом, чим для здорових дітей їх віку. Підлітки схильні до підвищеного ризику розвитку проблем, пов’язаних з депресією, страхом, і епілепсією.
Симптоми аутизму в період зрілості організму
Деякі дорослі з аутизмом, можуть працювати і жити самостійно. Міра до якої доросла людина, що страждає аутизмом може вести незалежне життя співвідноситься з його розумовими здібностями і умінням спілкуватися. Принаймні 33огут досягти як мінімум часткової незалежності. Деякі дорослі з аутизмом, вимагають багато уваги, особливо дорослі з низькими інтелектуальними здібностями і ті, хто не уміє говорити.
З іншого боку, люди страждають аутизмом, але що мають широкий діапазон дій, які вони виконують самостійно, дуже часто досягають успіху у своїх професіях і можуть жити самостійно, хоча у них і можуть виникати труднощі у взаємовідносинах з оточенням. У таких людей рівень інтелекту зазвичай середній або вище середній.

Також рекомендуємо ознайомитися з Підказками для навчання;
Фактами про аутизм;
Методики корекції аутизму : від наукових до нетрадиційних;