Вчені в особі Саймона Барона-Коена з Центру вивчення аутизму Кембриджського університету досліджували дівчат з анорексією і встановили: у них є ознаки аутизму, повідомляє Reuters. На думку експертів, дане відкриття дозволить перемогти харчове розлад.

Отже, у дівчат при анорексії відзначався аномально високий інтерес до систематичності і порядку (наприклад, сюди ставилися режим харчування, оцінка ваги, розмірів). При цьому були знижені показники співчуття. Аналогічна ситуація, але в більш важкій формі, спостерігається у аутистів. Можливо, у двох розладів єдину підставу.

У людей з аутизмом в цілому реєструються проблеми в соціальній взаємодії, співчутті (читай розумінні), наявність повторюваних дій, дивних інтересів, труднощів з мовною сферою і спілкуванням. До речі, при анорексії і аутизмі в мозку однаково працюють зони, пов’язані з соціальним сприйняттям.

Барон-Коен обстежив 66 дівчат 12-18 років з анорексією, і порівняв їх приблизно з 1600 здоровими добровольцями. В порівнянні з контрольною групою, в п’ять разів більше дівчат з анорексією мали показники поведінки, близькі до аутизму.

http://amn.net.ua/ukr/news/za_kordonom/22965

Аутизм і анорексія дуже схожі

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.