Їхні посмішки не затьмарює психічний розлад – аутизм


Сонячні діти. Їхні посмішки не затьмарює психічний розлад – аутизм. Хвороба виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і виражається у дефектах соціальної взаємодії і спілкування. Діагностують такі розлади зазвичай у віці до трьох років. Хвороба ж не полишає людину протягом всього життя. У Харкові таких дітей реабілітують на спеціальних заняттях з ігрової терапії. Побувала на них і Галина Храмова.

Гіперчуттєвість до звуків та дотиків, затримка мовленнєвого розвитку, неврівноваженість. Такі проблеми розвитку дітей з аутизмом постають перед батьками особливих дітей. Задля соціалізації сім”ї об”єднуються в групи, як от благодійний фонд “Квіти життя”. Тут шістдесят сімей знайшли кваліфіковану допомогу викладачів та психологів, як для дорослих так і для дітей. Валерія Ладика двічі на тиждень займається з такими дітьми.

Валерія Ладика психолог дитячої лікарні № 5

С каждым ребенком индивидуально, то есть для каждого ребенка строится индивидуального программа. То есть есть тестирование определенных навыков где есть определенные проблемы, пробелы там мы и работаем. Это могут быть проблемное поведение, чтение и письмо, это может быть игра, имитация или навыки самообслуживания.

Життя батьків на народженні такої особливої дитини не закінчується, стверджують у фонді. Проте не приховують, що часто у сімей виникають проблеми. Перше і головна – пов”язана з тим, аби прийняти таку новину. І чім раніше бітьки дізнаються, тим більше у них можливості соціалізувати дитину.

Наталія Івашура президент фонду “Квіти життя”, мати дитини з аутизмом

Чаще всего они сталкиваются с тем, что у нас не на уровне ранняя диагностика и родитель достаточно поздно узнает что у его ребенка развивается аутизм. И соответственно он достаточно поздно бросается (если это 5 лет), а нужно начинать было с двух лет. И даже если ребенку два года и мама пытается найти выход чем занять ребенка, не всегда врач психиатр может ответить есть ли вообще в городе что-то, какое-то заведение или кто-то из специалистов, кто занимается этим вопросом.

Наталія дізналася, що у її сина аутизм, коли йому було три роки. Тоді лікарі казали, що він ніколи не зможе розмовляти. Зараз хлопчик знає три мови – російську українську та англійську і хоча не може вправно підтримувати бесіду, свої бажання він тепер втілює в словесну форму.

Наталія Івашура президент фонду “Квіти життя”, мати дитини з аутизмом

Это мы уже сейчас понимаем, что чем быстрее ты примешь ситуацию – да у меня такой ребенок – но жизнь продолжается – моя задача научить его жить в этом обществе и с гордо поднятой головой сказать – да у моего ребенка аутизм, но при этом он очень многое умеет и я могу доказать. И показать ему как жить в этом мире.

Аутизм – не вирок, стверджують працівники фонду. Дітей розвивають завдяки іграм, турботі та увазі від дорослих. В усьому світі мешкає приблизно 67 мільйонів людей з аутизмом. Аби зробити їхнє життя легшим, потрібно просто уважніше ставитися до проблем цих сонячних дітей.

Галина Храмова Вадим Макарюк Тетяна Ткач Вісті

Опубліковано у Аутизм, Відео, Наша установа, Підказки для навчання дітей з аутизмом | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.