Українська художниця показала людям світ очима дітей-аутистів

тснАутисти гарно малюють, конструюють і можуть непогано заробляти на своїх роботах. А ще детально пам’ятають свої пригоди в трирічному віці, як-от українська художниця Тетяна Гершуні. Вона лише дорослою зрозуміла, що в дитинстві пережила аутистичний синдром.

Дівчинка у три роки перестала говорити, хоча до цього декламувала вірші і читала книги. Батьки, які мали геніальну дитину, раптом отримали звірятко. Почались діагностування у лікарні. 30 років тому Тані ще в Українській радянській республіці поставили діагноз – дитяча депресія. І віддали дівчинку на виховання бабусі. Мовчанка тривала півроку.

Нині Таня Гершуні – успішна відома художниця. Вона зуміла подолати свою дитячу недугу і отримала вищу мистецьку освіту у Канаді. Тетяна одна з перших в Україні почала малювати 3D малюнки. Лише уже дорослою під час навчання у Канаді Таня, прочитавши книгу про аутизм зрозуміла, що пережила в дитинстві.

В одній із своїй інсталяцій художниця відкриває людям світ, який бачать маленькі аутисти. Бо вона його дуже добре пам’ятає. Ось вона маленька, а навкруги темрява і лікар як білий янгол, і принцеси з її світу.

Жінка згадує, як малюнки допомогли їй лікувати саму себе. Художниця каже, що аутисти зі своїм особливим поглядом на світ здатні бачити те, що звичайним людям недоступно. І своїми картинами, які показують приховане, вона це доводить.

Кореспондент ТСН Світлана Березівська
источник : http://tsn.ua/ukrayina/ukrayinska-hudozhnicya-pokazala-lyudyam-svit-ochima-ditey-autistiv-289360.html

Опубліковано у 2 квітня, Аутизм, Аутизм від першої особи, Відео, Відомі аутисти | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.