тснНа Тернопільщині доведена до суїцидальних настроїв дівчина-аутист змушена виборювати бодай індивідуальне навчання, щоб отримати професійну освіту.

Підлітку-аутисту навіть якщо вдалося вийти зі свого світу, то у звичайний колектив влитися без спеціальної підготовки неможливо, — йдеться у сюжеті “ТСН.19:30”. Замість людей вона дружить із вороною. Замість дискотек і танців у клубі у неї товариство котів, собак та колекція ляльок. Зовні 17-річна дівчина така як усі, проте вона затуляє вуха, коли ллє сильний дощ чи як поруч летить кажан. Вона зізнається, що кожна краплинка падає і має свій звук.Дівчина каже, що може годинами лежати на землі і слухати як росте трава.

Коли в дитинстві вона довго не говорила і не відгукувалася на своє ім’я, то медики поставили діагноз – аутизм. Тоді це був майже вирок. Проте мама, педагог за фахом, вирішила будь-що доньку з її світу витягти. Перші слова дівчинка сказала лише в 6 років, бо аутисти не бачать потреби у спілкуванні із суспільством.

Нині мама не надивується , бо усупереч діагнозу, дівчина навчилася цінувати товариство однолітків і радіти цьому. Вона нещодавно вперше поцілувала маму, вчиться дивитися людям в очі. Ці прості емоції аутистам даються найважче.

Проте всі досягнення реабілітації дівчини тепер зведені майже нанівець. Вона дедалі частіше заглиблюється в себе, тікає і ховається. В училищі, де дитина вчиться, виявилося замало чуйності для неї. Зовсім новий для світу і для України діагноз аутизм це — майже екзотика. Навчати виховувати і дружити із дітьми-аутистами, українська освіта лише вчиться. У класі майбутніх офіціантів і барменів дівчина наразилася на байдужість і нерозуміння, від яких не те, що у свій світ утекти, а й жити не хочеться. Її просто зацькували у групі, бо вона не така як всі.

В училищі звісткою і про особливий діагноз дитини, і про вкрай затяжний конфлікт між учнями здивовані. Тут кажуть особливим діткам допомагають, проте сім‘я довго приховувала діагноз. Мама дівчинки довго не наважувалася розповісти про діагноз доньки її одноліткам. І зараз говорить, що приховувати стан особливих дітей не варто. Дівчині в училищі пообіцяли індивідуальне навчання, щоб вона змогла таки отримати диплом та уникнути конфлікту в групі.

Кореспонденти ТСН Світлана Березівська. Світлана Павук, Роман Сукач

источник http://tsn.ua/ukrayina/na-ternopilschini-divchina-autist-druzhit-iz-voronoyu-i-hoche-otrimati-profesiynu-osvitu-288852.html

На Тернопільщині дівчина-аутист дружить із вороною і хоче отримати професійну освіту
Позначено на:    

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.