18-річна Алексіс Вайнман, яка потерпає на аутизм, що характеризується порушенням функції спілкування та соціальної взаємодії, подала заявку на участь у конкурсі “Міс Америка” і в разі перемоги стане першою національною королевою краси з таким захворюванням, повідомляє disabilityscoop.com.

Перемога в конкурсі “Міс Монтана 2012” вселила в Алексіс Вайнман впевненість, і вона вирішила взяти участь у заході загальнонаціонального масштабу нарівні з іншими 52 американками. У фінал потраплять лише 14 учасниць, а найкращу з них оберуть вже в суботу, 12 січня. При цьому місце у фіналі однієї з красунь забезпечать шанувальники в ході онлайн-голосування. При цьому за словами матері Алексіс – Кімберлі Баттерворс, її донька не хоче, щоб хтось програв – “вона бажає, щоб кожен пишався собою, а сама вона повернулася додому без почуття жалю про будь-що”.

Алексіс діагностували аутизм в 11 років, але це не завадило їй успішно закінчити середню школу. Щоб справитися з проблемами у спілкуванні з іншими, дівчинка займалася в театральному гуртку і групі підтримки шкільної спортивної команди. Виступи на публіці стали для Вайнман своєрідним подоланням її страхів. Після того, як вона стала “Міс Монтана”, дівчина разом зі своєю матір’ю проїхала 11 тисяч кілометрів по штату, виступаючи у шпиталях, школах і на парадах зі своєю конкурсною програмою про аутизм.

“Мене дивує, що люди не приймають інших тільки тому, що ті – інші. Це зовсім не означає, що на нас потрібно дивитися зверхньо – нам хочеться, щоб нас зрозуміли і обняли. Я намагаюся пояснити це оточенню, а також хочу розповісти дітям, хворим на аутизм, що їм немає чого соромитися”, – поділилася думками Вайнман.

За словами матері дівчини, Алексіс, яка виступила вже загалом перед шістьма тисячами людей, нелегко дається її нова роль.

“Вона насилу спілкувалася зі своїми однокласниками, скаржилася на те, що не розуміє їхніх жартів. І зараз, перед тим як вийти на сцену, вона долає внутрішню боротьбу. Вона вмикає свій iPod, ізолюється від усіх на деякий час, а потім повертається до нас, сповнена впевненості”, – описує Баттерворс стан своєї дочки.

Вайнман, гасло програми якої “Нормальний – це лише режим сушіння в посудомийній машині. Спробуйте жити з аутизмом”, буде виступати перед суддями з театральною замальовкою. Великих зусиль їй також коштувало навчитися ходити на високих підборах і дефілювати в бікіні, що також необхідно для перемоги.

Організатори “Міс Монтана” впевнені, що їхня землячка покаже вищий клас.

“Вайнман особлива, вона дуже розумна, нічим не зіпсована дівчинка. Вона блискуче відповіла на запитання свого інтерв’ю”, – розповів Джен Холден, генеральний директор конкурсу.

Як зазначає NEWSru Israel, Вайнман не єдина учасниця “Міс Америка 2013”, до якої ставляться з особливим співчуттям. 24-річна Еллін Роуз, що представляє округ Колумбія, заявила про рішення на профілактичне видалення молочних залоз, побоюючись повторити долю своєї матері, яка померла після того, як у віці 27 років у неї виявили рак грудей. Якщо Еллін переможе на конкурсі “Міс Америка”, то вона збирається лягати на операційний стіл після січня 2014 року, коли закінчиться термін її повноважень як королеви краси. Якщо корона дістанеться іншій, Еллін планує госпіталізацію і операцію вже наступного літа.

Зазначимо, що в 2012 році титул “Міс Америка” отримала 23-річна Лора Каппелер, яка представляла на національному конкурсі штат Вісконсин.

Раніше в ЗМІ з’явилося повідомлення, що з 2013 року транссексуали зможуть брати участь у міжнародному щорічному конкурсі краси “Міс Всесвіт”. Змінам правил передував скандал, викликаний перемогою дівчини, яка перенесла операцію зі зміни статі.

http://newsru.ua/rest/09jan2013/aytizm.html

Вперше в історії титул “Міс Америка-2013” може завоювати дівчина-аутистка

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.