Пестициди загрожують низьким рівнем IQ у дітей

Діти, на яких до народження діяли пестициди, можуть мати значно нижчий коефіцієнт інтелекту (IQ), ніж їхні однолітки. Про це говорять три окремі дослідження, проведені фахівцями Каліфорнійського та Колумбійського університетів, а також ученими Школи медицини Маунт-Сінай у Нью-Йорку.

Експерти взяли проби залишків пестицидів із сечі вагітних жінок та крові з пуповини. У каліфорнійському дослідженні жінок розділили на п’ять груп відповідно до рівнів дії пестицидів. Через сім років виявилося, що IQ дітей групи жінок із найбільш сильним рівнем дії пестицидів був у середньому на сім пунктів нижче, ніж у дітей жінок із низьким показником дії пестицидів.

При цьому вчені виявили, що тоді як пренатальна дія пестицидів була значно пов’язана з низьким рівнем IQ у дітей, то після народження дитини дія пестицидів на його розумові здібності вже не впливала. На думку дослідників, це говорить про те, що внутрішньоутробний розвиток є критичним періодом для дії пестицидів, наслідки від яких виявляються серйознішими, ніж у дитячому віці.

Хоча частина досліджень проводилася серед сільськогосподарської громади, де майже половина жінок вимушені стикатися з пестицидами навіть під час вагітності, вчені не схильні звинувачувати пестицидні аерозолі. Враховуючи, що дослідження, проведені в міських умовах, дали аналогічні результати, фахівці дійшли до думки, що основний вплив пестицидів відбувався через продукти харчування.

Останніми роками було знайдено зв’язок між хімічними добривами, пестицидами та аутизмом, раком, хворобою Лу Геріга й іншими, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на Reuters.

Укрінформ

Опубліковано у Просто | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.