ПЕТИЦІЯ:

Про ініціювання Президентом України Національної

програми деінституалізації догляду за 254 тисячами осіб з

інвалідністю внаслідок інтелектуальних та психічних порушень

Шановний пане Президенте!

Ініціювати Національну програму деінституалізації прошу за дорученням Конференції Всеукраїнської громадської організації «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю» (116 організацій батьків і фахівців, які надають допомогу 13 тисячам осіб з інвалідністю).

Понад 34 тисячі українців поміщено до інтернатів (місць несвободи) через психіатричний діагноз. Якщо сім’я не може здійснювати догляд, а людина потребує сторонньої допомоги – лише на інтернат витрачаються кошти українських платників податків. Переконана: психіатричний діагноз не повинен перешкоджати проживанню людини в суспільстві.

Проголосивши європейський вибір України – будьте послідовним: доручіть упровадити систему підтримки людей з інтелектуальними та психічними порушеннями у громаді, перший захід – уведення механізму фінансування догляду за місцем проживання замість інтернату, якщо вартість догляду у громаді не перевищує кошти на інтернатний догляд. Також – підтримки його сім’ї, супроводу на робочому місці, реабілітації, підтримки у прийнятті рішень, підтриманого проживання, соціальних послуг, розумного пристосування в усіх сферах життя.

Це – зобов’язання України за статтею 19 ратифікованої Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю; а також рекомендація Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю, наданих Україні після розгляду доповіді нашої держави у серпні 2015 року: «Комітет спонукає Державу-учасницю вжити заходів для деінституціоналізації та виділити достатні ресурси на розвиток служб підтримки в місцевих громадах, які дозволили б усім особам з інвалідністю вільно обирати, з ким, де та в яких житлових умовах вони житимуть».

 

Адреса петиції https://petition.president.gov.ua/petition/18182

Розроблено, надруковано і поширено в рамках виконання проекту

«Просування політичного діалогу між українськими НДО та виконавчою владою з питань адміністративних послуг для осіб з інтелектуальною недостатністю» за підтримки Європейського Союзу. Повну відповідальність за зміст несе ВГО «Коаліція», за жодних обставин зміст не може інтерпретуватися як позиція донорів.

Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю»

 

Як поставити підпис під електронною петицією Президенту України?

1. Зайдіть на сайт https://petition.president.gov.ua/petition/18182

2. Натисніть «Реєстрація» у верхньому правому куті екрану.

3. Введіть свою електронну адресу, придумайте пароль. Введіть пароль двічі. Запишіть пароль на листочок / в блокнот, щоб не забути

4. Якщо Вас попросять, уведіть код з малюнку. Поставте галочку про згоду на обробку персональних даних. Натисніть «Наступний крок».

Зверніть увагу, що деякі електронні адреси не працюють (які закінчуються на yandex.ua, mail.ru, інші, які містять у собі .ru)

5. Чекайте, доки на Вашу електронну пошту прийде лист про підтвердження Вашої реєстрації на сайті Петицій. Натисніть на посилання у листі.

6. Треба підтвердити свою особу: оберіть «Номер платника податків», введіть свій Ідентифікаційний код (за довідкою податкової інспекції, десятизначний)

7. Перевірка Ваших даних триває від одного до чотирьох днів – надійде лист-підтвердження на Вашу електронну пошту.

8. Отримавши лист про успішну реєстрацію, знову заходьте на сайт https://petition.president.gov.ua/petition/18182

9. Натисніть «Вхід» у верхньому правому куті екрану. Введіть свою електронну адресу та пароль

10. Оберіть потрібну вам Петицію зі списку (можете скористатися «Пошуком» у верхньому правому куті – введіть ключові слова із назви Петиції) або https://petition.president.gov.ua/petition/18182

11. Натисніть «Підписатися» (велика жовта кнопка справа на екрані)

12. Готово! Ви підтримали петицію.

Підтримайте Петицію Президенту України!
Метки:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.