Повідомлення про оприлюднення

Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при аутизмі”

Пояснювальна записка

 

Повідомлення про оприлюднення

 проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України

“Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при аутизмі”

 

На виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження Галузевої програми стандартизації медичної допомоги на період до 2020 року”, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 15 квітня 2013 року № 303 “Про створення мультидисциплінарних робочих груп з розробки медичних стандартів (уніфікованих клінічних протоколів) медичної допомоги на засадах доказової медицини в 2013 році” робочою групою за участю провідних профільних спеціалістів медичної галузі розроблено проект наказу ” Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при аутизмі” .

Проект наказу та повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України:  moz.gov.ua .

Пропозиції та зауваження просимо надсилати впродовж місяця з дня оприлюднення до Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України або в електронному вигляді на адресу: medstandards@dec.gov.ua.

 

Контактна особа – Ліщишина О.М.(тел. 044-536-13-40)

 

ПРОЕКТ

Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при аутизмі

Відповідно до частини першої статті 141 Основ законодавства України про охорону здоров’я, підпункту 6.3 підпункту 6 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 вересня 2012 року № 751 “Про створення та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги в системі Міністерства охорони здоров’я України” зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2012 року за № 2001/22313, на виконання пунктів 2, 3 та 13 Плану заходів Міністерства охорони здоров’я України з реалізації Галузевої програми стандартизації медичної допомоги на період до 2020 року, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року № 597, з метою удосконалення медичної допомоги при аутизмі

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги “Розлади спектру аутизму (розлади загального розвитку)”, розроблений на основі наведених у додатку до цього наказу адаптованих клінічних настанов “Аутизм у дітей” та “Аутизм у дорослих“, заснованих на доказах, як джерел доказової інформації про найкращу медичну практику, що додаються.

2. Департаменту медичної допомоги (А. Терещенко) забезпечити перегляд та оновлення Уніфікованого клінічного протоколу, затвердженого пунктом 1 цього наказу, не пізніше липня 2017 року.

3. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України, забезпечити:

1) розробку в закладах охорони здоров’я локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на основі уніфікованих клінічних протоколів, затверджених пунктом 1 цього наказу;

2) упровадження та моніторинг дотримання в закладах охорони здоров’я зазначених локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнта) при наданні медичної допомоги пацієнтам.

4. Державному підприємству “Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України” (О. Нагорна) забезпечити внесення медико-технологічних документів до реєстру медико-технологічних документів.

5. Унести зміни до наказів Міністерства охорони здоров’я України:

1) позицію 2 “Розлади, пов’язані з психологічним розвитком. Розлади поведінки та емоцій, які починаються здебільшого в дитячому та підлітковому віці” Державних соціальних нормативів у сфері реабілітації інвалідів за лікарською спеціальністю “Медична психологія, психотерапія”, затверджених пунктом 1.4. наказу Міністерства охорони здоров’я України від 07 лютого 2008 року № 57 “Про затвердження державних соціальних нормативів у сфері реабілітації інвалідів”, виключити.

2) “Клінічний протокол надання медичної допомоги дітям із розладами загального розвитку”, затверджений пунктом 1 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 15 лютого 2010 року № 108 “Про затвердження клінічних протоколів”, виключити.

 

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра – керівника апарату В. Лазоришинця.

 Міністр О. МУСІЙ

 

 

Пояснювальна записка

 до проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України

 “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при аутизмі”

Короткий опис проблеми. Актуальність для України

 

Раніше аутизм в Україні вважався рідкісним порушенням розвитку, але впродовж останнього десятиріччя якість діагностики розладу значно поліпшилася. З 2008 по 2013 рік за даними МОЗ України захворюваність на розлади зі спектру аутизму зросла в 3,8 разів з 2,4 до 9,1 на 100 000 дитячого населення. Під наглядом дитячих психіатрів України в 2013 році перебували 3851 дитина з розладами спектру аутизму, поширеність розладів з 2008 року зросла в 3,5 разів з 13,8 до 48,2 на 100 000 дитячого населення.

У більшості регіонів України діагностика аутизму залишається низькою. Занепокоєння продовжує викликати невчасна діагностика розладів зі спектру аутизму. Рівень діагностики у віці до 3 років залишається низьким. Пізня діагностика знижує ефективність медико-соціальної допомоги. Батьки значної частини хворих не звертаються за психіатричною допомогою до дитячих психіатрів, чи звертаються несвоєчасно (у 4-5 річному віці), отримують медичну допомогу у дитячих неврологів і в приватних медичних структурах.

Розлади спектру аутизму мають високий рівень коморбідності з іншими розладами психіки та поведінки. Нещодавні дослідження показали, що приблизно 70% людей з розладами аутистичного спектра відповідали діагностичним критеріям принаймні ще одного (часто не виявленого) психічного розладу, який у подальшому може негативно позначитися на психосоціальному функціонуванні. Низький рівень інтелекту (коефіцієнт інтелекту (IQ) нижче 70) зустрічається приблизно у 50% молодих людей з аутизмом.

 

Мета і шляхи її досягнення

Забезпечення якості, ефективності та доступу до медичної допомоги пацієнтів із аутизмом шляхом встановлення єдиних вимог щодо діагностики, лікування та реабілітації хворих, обґрунтування кадрового забезпечення та оснащення закладів охорони здоров’я; визначення індикаторів якості медичної допомоги для проведення моніторингу та клінічного аудиту в закладах охорони здоров’я.

Завантажити: dod_dn_20140731_0_knd.pdf ( 2050.9 Kb ), dod_dn_20140731_0_knv.pdf ( 705.7 Kb ), dod_dn_20140731_0_ukp.pdf ( 626.2 Kb )

 

http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20140731_0.html

Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при аутизмі”

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.