Поделиться в социальных сетях

0

ДО УВАГИ АБІТУРІЄНТІВ!

природничий факультет Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди вперше оголошує на 2018/2019 н.р.

набір студентів до бакалаврату на спеціальність

 

«016. Спеціальна освіта (дефектологія)»

 t-shirt-special-education-superpower-14_grande

На навчання для здобуття ступеня «БАКАЛАВР» приймаються особи з повною загальною середньою освітою. Вступники на денну та заочну форми навчання зараховуються на підставі конкурсного відбору. Конкурсний бал обчислюється шляхом додавання балів сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти з конкурсних предметів (балів вступних іспитів) та середнього бала додатку до атестату про повну загальну освіту та додаткових балів, передбачених Умовами прийому та Правилами прийому ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Термін навчання в бакалавраті – 4 роки. Форма навчання – денна та заочна. Є можливість навчатися за бюджетом та за контрактом.

Також передбачено прийом до бакалаврату на перший (зі скороченим терміном навчання) або другий курс (з нормативним терміном навчання) осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, бакалавра, магістра, спеціаліста.

Випускникам буде присвоєна кваліфікація: Бакалавр спеціальної освіти. Учитель-дефектолог. Вихователь дітей з вадами психофізичного розвитку, асистент учителя-реабілітолога, асистент учителя загальноосвітнього навчального закладу з інклюзивним та інтегрованим навчанням.

Конкурсні предмети для спеціальності “016. Спеціальна освіта”: українська мова та література; біологія; історія України або іноземна мова (на вибір).

Абітурієнти не повинні мати дефектів мовлення (передбачається співбесіда з логопедом).

Ознайомитися з умовами участі у конкурсному відборі абітурієнти можуть на сайті університету: http://hnpu.edu.ua (вкладка “Абітурієнту”).

Адреса приймальної комісії: 61168, м. Харків, вул. Валентинівська, 2, кімн. 110-А, тел.: (057) 766-09-60, (0572) 68-14-34.

Випускники мають широку сферу працевлаштування на сучасному ринку праці: учитель-дефектолог спеціальних та інтернатних закладів освіти; асистент учителя з корекційної освіти; асистент учителя-логопеда; вихователь дітей з вадами психофізичного розвитку; асистент учителя-реабілітолога; асистент учителя загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивним та інтегрованим навчанням.

Поделиться в социальных сетях

0


джерело https://tsn.ua/video/video-novini/britanec-z-autizmom-stvoryuye-neymovirni-figurki-iz-sirnoyi-upakovki.html

Поделиться в социальных сетях

0

911190-560x316Аутизм не хвороба – це просто неформатність.

– Слухай, та твій Іван же абсолютно нормальний. Ну як усі, – сказав мені мій співробітник, і трохи зніяковів, коли заговорили про дітей.

– А хто каже, що він не такий. Ваня просто має свої особливості. Часом важко, але як у всіх.

На тому й розійшлись по своїх справах. Наша розмова була короткою та й нічого особливого ніхто мені не сказав. Але я задумалася: чим же відрізняється моя дитина від інших? І чесно скажу, ми з Іваном настільки звикли до нашого життя, що чогось разючого чи страшного я не бачу.

Читайте початок історії тут.

І на перший погляд, їх ніхто не побачить. По-перше, кожна людина особлива. По-друге, мій маленький чоловік активний і контактний. Він хоче спілкування. І аутичний прояв у його випадку, доволі легкий, якщо це так можна назвати.

Я згадую про аутизм, коли Іван “тікає” у свій світ. Він починає говорити на своїй мові, як я люблю казати, “на мові марсіанчиків”. Здебільшого – це розмови про машинки, авто техніку, може повторювати безкінечно слова якоїсь пісні, або тексти з реклам. Телевізор, ми в принципі, не дивимось. Але якщо вже потрапляємо на програми з рекламою, то потім Ваня цитує їх довго. Змінюється і погляд. Він, ніби, дивиться скрізь тебе і не чує, що ти до нього звертаєшся. Вивести з такого стану, часом важко. У нашому випадку, я можу обережно обійняти Ваню.

Добре, що мій син нормально ставиться до обіймів, дотиків. Є діти з аутизмом, які просто не дають до себе доторкнутися. Ще я намагаюсь влитися в його “розповідь”. Запитати, приміром, куди їде його машина чи куди він збирається. Головне тут не налякати дитину. Бути витриманою і спокійною. Звичайно, це правило будь-якого виховання, але вважайте, що в нашому випадку – це витримка в кубі. Тоді подіє. Дитину треба просто відчувати, часом інтуїція підказує дивні, на перший погляд, виходи з ситуації. Можемо разом полежати на підлозі вдома. Або спокійно почати щось розповідати.

Ще одна особливість – важке сприйняття нової інформації. Відразу йде протест: не хочу, не буду, лякається, може плакати або просто піти займатися своїми справами. Можливі й істерики. І таке буває. Тут важливо переключити, зацікавити, до того ж через улюблену тему. У Івана – це машини, як я вже казала. Автівки і техніка, герої усіх розповідей і подій.

Ще один дієвий метод – власний приклад. Звісно, що всі діти вчаться за прикладом батьків. Але я пам’ятаю, коли Іван боявся з’їжджати з гірки, просто до паніки доходило. Я залазила на гірку сама і разів десять підряд з’їжджала з неї, показуючи, що не страшно, а весело. Потім разом з ним каталися. Так, потроху бар’єр зникає. Цього літа так купалися в фонтанах на Поштовій площі. От здавалось би: спека, дитина бачить, що всі купаються і має бігти стрімголов. Ваня ж стояв і дивився дуже довго. По захопленому погляду бачила, що дуже хоче з усіма, але боїться. Тож зняла взуття, і пішла сама спершу. Іван поспостерігав ще деякий час, а потім вже взяла за руки і пішли разом. Радощів було потім безмеж. Але знадобився час, аби він звик.

Самостійно зрозуміти, що в дитини аутизм доволі важко. Особливо, коли ти молода мама, особливо, коли в тебе перша дитина і ти не лікар. Хоча, і не всі лікарі це бачать. Так було зі мною та з моїм сином Іваном.

Та й коли народився Ваня, все було, як у всіх. Спали, їли, гуляли, міняли підгузки, боролися з газиками. Вчилися тримати голову. Ще й досі я кажу “ми”. Бо відокремити Я та Іван не можу. Він моя частина, і як сказав мій свекор, цей пуповинний зв’язок на все життя.

Наразі Івану п’ять з половиною років і аутичні прояви вже не такі жорсткі. А ось коли він був менший, у 2-3 роки, та навіть і в 4 роки – набагато більші. Ваня закривав вуха на всі різки звуки, ходив навшпиньки часом, він не озивався на своє ім’я. Всі іграшки виставляв в одну лінію. Кошмаром були ночі. Він плакав уві сні, не міг прокинутися і заспокоїти його було важко. Він не казав, що хоче. Не реагував на запитання, прохання щось дати, аби показати, що непокоїть, наприклад, болить животик, викликало подив в очах і він просто плакав. Були моменти, коли він починав говорити окремі слова, а потім, ніби забув, що знає їх. З дітьми він мало грався, більше споглядав. Хоча, хоча дуже любив та й любить дівчат. От з ними спільну мову, навіть не говорячи, він знаходив і знаходить. Що сказати – чоловік! Його лякали аніматори на святах. Він міг впасти на підлогу, посеред вулиці, якщо щось не подобалось. Почати щипати мене або тягнути за волосся. Різні моменти траплялися.

Тож куди бігти: якщо хоч щось з мого списку вам знайоме? Перше, це заспокоїтись і проаналізувати: така поведінка виключення з правил у вашому випадку чи на постійній основі. Далі, рекомендую звернутися за консультацією до неврологів. І для повної картини, краще декілька. Знайти дитячого психолога, поспілкуватися з ним. Психіатр – теж спеціаліст, якого варто відвідати. І лише після зібраної інформації робити висновок. Бо аутизм – це комплекс різноманітних проявів поведінки.

Я не можу давати порад, бо сама вчуся розуміти свою дитину. І в кожного це суто індивідуально. Просто будьте уважними до своїх крихіток, слухайте свою інтуїцію і ніколи не опускайте руки!

джерело http://naiu.org.ua/malenkyj-vsesvit-zvychajnoyi-mamy-yak-zrozumity-shho-u-vashoyi-dytyny-autyzm/

Поделиться в социальных сетях

0

help2

#HelpAndSupport
Благодійний #ФондКвітиЖиття дуже просить Вашої підтримки!
Допоможіть сплатити комунальні послуги та навчати дітей з аутизмом у теплі!
р/р 26005052331763 в «Приват Банк» МФО 351533
благодійний внесок для
БФ «Квіти Життя»
код ЄДРПОУ 36226100
fl-life.com.ua
#help #donate #Харків #допомога #діти

 

Поделиться в социальных сетях

0

Підтримати нас (VISA/MasterCard)

Наш проект

Instagram Feed

Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.

Реклама

оптимальная стоимость купить мини-камеру видеонаблюдения недорого беспроводная камера наблюдения
Арбитраж, возврат долгов, лицензии и регистрация фирм и др
khirianov.ru
Близорукость, астигматизм, катаракта и пр
oftalmika.com