У центрі Львова роздавали флаєри про аутизм

worldСьогодні, 2 квітня, у Львові відбулась Соціальна акція до Всесвітнього дня поширення інформації про проблеми аутизму. Батьки дітей з аутизмом застерігають усіх: «З кожним роком кількість осіб з аутизмом катастрофічно збільшується». Метою акції є наголосити: знання про аутизм у суспільстві мізерні і саме брак інформації не дозволяє батькам розпізнати цю хворобу у дитини вчасно і тому заздалегідь звертаються за допомогою надто пізно, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«У 2008 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 2 квітня – Всесвітнім днем поширення інформації про проблеми аутизму. З нагоди цієї дати, батьки дітей з аутизмом провели акцію, метою якої є привернути увагу суспільства до загадкової хвороби ХХІ століття – аутизму. На наші кошти – кошти батьків, діти яких навчаються у Львівський спеціальній школі ЗШІ «Довіра», були виготовлені євро флаєри у кількості тисяча штук. Відтак ми разом зі студентами Педагогічного Коледжу Львівського національного університету імені  І.Франка розповсюджуватимемо протягом дня ці флаєри у Львові.

Проблема є такою, що знання про аутизм у суспільстві – мізерні. Саме брак інформації і не дозволяє батькам вчасно розпізнати цю хворобу у дитини. Тому вони і звертаються за допомогою надто пізно. Передовсім має насторожити те, що дитина у віці від одного до трьох років замикається в собі, погано говорить, не бавиться з однолітками. Що раніше розпочато лікування та психокорекцію, тим більше шансів адаптувати дитину й сім’ю до соціуму, дати їм змогу жити повноцінним життям.

На жаль, з кожним роком кількість осіб з аутизмом катастрофічно збільшується, аутизм не знає расових, національних або соціальних меж. Тому аутизм названо епідемією ХХІ сторіччя, одним із загрозливих діагнозів, так само, як СНІД, цукровий діабет та рак. Тому у Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму ми, батьки дітей з аутизмом, закликаємо активізувати зусилля задля того, щоб діти та дорослі, які мають це захворювання, стали в майбутньому повноправними членами суспільства. Починати треба сьогодні, щоб завтра наше суспільство стало доступнішим таким людям та відкрило для них усіх широкі можливості», – наголосила координатор акції Наталія Гладка.

Детальнішу інформацію про аутизм  можна отримати www.autism-dovira.lviv.ua. Контактний телефон 0964603530 (Гладка Наталія Анатоліївна).

До слова, у Львівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті для дітей з важкими порушеннями мови «Довіра» станом на 1 січня 2013 року навчається 53 дитини з діагнозом аутизм. Це стало можливим за ініціативою батьків дітей із діагнозом аутизм, благодійних фондів, кафедри психології Львівського національного університету ім. І. Франка та колективу школи – у відповідь на ініціативу усіх цих людей головне управління освіти області видало наказ «Про проведення науково-педагогічного експерименту «Науково-методичні засади створення моделі психолого-педагогічної та соціальної реабілітації й інтеграції дітей із загальними розладами розвитку (спектр аутизму)».

источник: http://galinfo.com.ua/news/130447.html