4-річний Олексійко страждає аутизмом і потребує допомоги

тсн

Олексійко у свої 4,5 не говорить, не вміє сам їсти, живе із підгузком. Він боїться усього нового, але дуже любить їзду на санках, а влітку – зелену траву і квіточки.

Діагноз аутизм хлопчику поставили у 2 роки. Проте досі комусь про це розказати мама не наважувалась. Із дитиною, яка не реагує на світ в Україні важко – усі засуджують і дитину, і маму.

Дитина – аутист може народитись в кожній сім’ї. Учені всього світу досі точно пояснити причин появи такої вади не можуть. Проте сьогодні майже достеменно відомо – якщо вчасно, бодай до 2 років, діагностувати недугу і щоденно із дитиною займатись, то уже через кілька років вирізнити таку дитину аутиста з поміж звичайних буде майже неможливо.

У родині Олексійка теж мріють про такий шанс для своєї дитини. Проте відстань до цієї мрії від дому Олексійка до єдиного в Україні дитячого садка, де вміють працювати із такими дітками занадто велика – понад 100 км. і тисячі доларів.

Мама говорить: на кожному кроці в Україні їй дають зрозуміти – від такої дитини легше відмовитись. Навіть лікарка радила позбутися малого. Їй не раз різко відмовляли в медичному огляді малюка, який кричить. Їй не допомагали, і тим самим щоразу штовхали від сина відмовитись. Нині мама не вірить, що державна медицина може допомогти її сину.

Єдиний шанс для її Олексійка, каже Юлія Гришковець – приватний спеціальний дитячий садок, який в Україні є. Саме діток-аутистів цей садок уже понад 2 роки допомагає повертати до нормального життя.

Тут, як ніде, знають, в якому розпачі сім’ї. Проте педагогічне лікування маленьких аутистів у приватному закладі надкоштовне.Для більшості українських сімей недоступне. Вартість лікування на один місяць 16 тисяч грн. В такому дитячому садку Олексію треба займатися принаймні півроку. Та навіть маючи гроші, треба ще займати чергу.

Хлопчик вже втратив 2 роки, поки мама зважилась не ховатись, а задля майбутнього дитини, попросити допомоги в усієї України. В Україні офіційно 3,5 тисячі таких дітей. Неофіційно ще більше. Саме втрачений час фахівці називають найбільшою прогалиною для лікування аутистів.

Головний дитячий психіатр України запевняє, що батькам аутистів уже незабаром допоможуть. Вперше цьогоріч виділили 10 мільйонів гривень саме на лікування аутизму. Держава має забезпечити таких хворих безкоштовними тестами і ліками уже з цього року.

телефон мами Юлії 067 581 19 15

Реквізити для допомоги: ПриватБанк МФО 305299 ЕДРПОУ 14360570 р/р 29244825509100

Номер карти 4627 0812 0217 4533

Гришковець Юлія Олександрівна, благодійна допомога на лікування сина

источник: http://tsn.ua/dopomoga/4-richniy-oleksiyko-strazhdaye-autizmom-i-potrebuye-dopomogi-288638.html

 

 

Опубліковано у 2 квітня, Аутизм, Відео | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.