На Прикарпатье организовали лечебную ферму для детей

Лікувальна ферма для дітей. На Прикарпатті малюків, хворих на ДЦП, синдром Дауна та аутизм — лікують… коні та вівці. Після спілкування з ними — зазвичай замкнені діти — починають краще розмовляти і частіше усміхатися. Секрети такої тварино-терапії — довідалися наші кореспонденти.

Аутизм — такий діагноз трирічній Христині поставили лікарі. Дитина не реагувала на навколишній світ, була замкнутою, розповідають рідні. Надія на одужання з`явилася після тОго, як дівчинка почала спілкуватися з тваринами. Тепер Христя частіше посміхається і краще розмовляє.

ЛАЙФ: бабуся питає

-Як коника звати?

-Бравий

-А як кінь каже?

-Іга-га

Такі заняття іпотерапії для дітей безкоштовні. НасАмперед, спеціалісти займаються із сИротами та малюками, хворими на ДЦП, синдром Дауна та аутизм.

Тетяна Масевич, інструктор-іпотерапевт:

— Комплексно з масажем та іпотерапією можна досягти дуже великих успіхів. Наприклад, з ДЦП діти починають добре ходити. Правда, це не за 2 заняття.

Тварини зцілюють не лише тіло, а й душу, — стверджує Любов Масевич. Її синові в дитинстві теж ставили діагноз «синдром Дауна». Але, за словами жінки, хлопчик зміг адаптуватися до життя. Нині Любов сама допомагає таким дітям. Каже — зараз це набагато легше, ніж десять років тому.

Любов Масевич, голова Благодійного фонду підтримки дітей з розумовою відсталістю:

— Такі діти сиділи колись просто в чотирьох стінах і ні з ким не спілкувалися. В садочок таких дітей не брали, в школу не брали. Вони не мали такого спілкування.

Погладити кучерявих овечок та скуштувати бринзу — таку «овітерапію» впроваджують ініціатори благодійного проекту. Кажуть, у майбутньому тут — як у справжньому біблійному Ковчегу — житимуть корови, кролики, віслюки, бджоли та інша живність.

Тарас Бучовський, заступник директор благодійного фонду «Карітас»:

— За часів Ноя (він почав збирати на ковчег) кожної тварі — по парі. Так і ми хочемо зібрати якомога більше тварин, щоби було цікаво дітям поспілкуватися з тваринами.

Пускати під ніж тварин не будуть, обіцяють на фермі. Кажуть, якщо їх стане занадто багато — роздадуть людям.