Експерт: Людству загрожують психічні розлади і депресія

Глава Мінздоровсоцрозвитку РФ Тетяна Голікова заявила, що до кінця нинішнього десятиліття депресія буде займати перше місце серед неінфекційних захворювань жителів Землі.

“За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожен четвертий-п’ятий житель Землі страждає від психічних розладів, а до 2020 року депресія вийде на перше місце в захворюваності”, – заявила Голікова в четвер на Першій глобальній міністерській конференції щодо здорового способу життя і неінфекційних захворювань, яка проходить в Москві.

За словами міністра, психічне здоров’я і реабілітація після перенесених захворювань стає вже критичним фактором.

“Значний відсоток людей, що звертаються за медичною допомогою з симптомами соматичних розладів, насправді потребує психологічної та психотерапевтичної допомоги”, – сказала Голікова.

Оцінюючи ситуацію з неінфекційними захворюваннями, міністр наголосила, що вони лідирують у світовій структурі смертності та інвалідності, завдаючи величезної шкоди життю окремих людей і економіці як у розвинених, так і в країнах, що розвиваються.

“У той же час, за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, 9,1 млн смертей на рік можна запобігти”, – сказала міністр.

Голікова висловила надію, що підсумки Московської конференції стануть платформою для проведення засідання високого рівня у спеціальній сесії Генеральної асамблеї ООН з попередження та боротьби з неінфекційними захворюваннями, яка відбудеться у вересні поточного року в Нью-Йорку.

“У підсумку 2011 рік дійсно може увійти в історію, як початок формування нової парадигми глобальної охорони здоров’я і соціального устрою світу, що ґрунтується на профілактиці і боротьбі з неінфекційними захворюваннями”, – сказала Голікова.

Нагадаємо, в листопаді минулого року МОЗ України повідомляло, що в країні налічується більше одного мільйона людей, які страждають від психічних захворювань.

http://vidgolos.com/86309-ekspert-lyudstvu-zagrozhuyut-psixichni-rozladi-i.html